skip to Main Content

Postřehy, komentáře, zkušenosti mých klientů

S Evženem jsme se setkali při mnoha různých příležitostech a vždy byl skvělou oporou mně samotnému i celému mému týmu. Je v tom nejlepším slova smyslu opravdu univerzálním koučem a poradcem, který jde k jádru věci. Ať už šlo o ladění pitch decků, tréninky prezentačních dovedností, přípravy a editace textů, ale hlavně řešení složitých manažerských a často i osobních otázek – v každé situaci uměl přijít s nějakým elegantním nástrojem, který nás posunul dál. Vždycky jsem se na naše setkání těšil. Byla to dobrá Mentální posilovna a odcházel jsem se spoustou energie, inspirace a nápadů.

Evžena znám 15 let. Prošla jsem jsem jeho různá školení, workshop Lidé na křižovatce a absolvovala jeho online program Rok pro sebe. Mnohokrát mi také pomohl individuálně jako kouč. Zásadně mě to nasměrovalo v životních rozhodnutích, protože člověk se občas musí zastavit a říct si, co dál. Evžen mluví jasně, stručně a hlavně je velice důsledný. Dá vám kus své energie, aby nakopl tu vaši. Je praktik. Pokud máte pocit, že jeho metody jen tak vyslechnete a dál nic, tak to bere právem jako vyhozený čas a řekne vám to bez obalu. Má velké zkušenosti a přehled. Je moudrý - prostě pro mne nejlepší kouč a dnes i nejlepší kamarád.

Evženem jsem začal spolupracovat v roce 2012 na komunikaci našich unikátních služeb v oblasti sociálních médiích klientům, pro které to často byla španělská vesnice. Ukázal mi, že nestačí mít jen skvělé a chytré technologie, ale je třeba je umět vysvětlit jasně, co nejjednodušeji, vypíchnout jejich hodnotu a užitek a zaujmout lidi na první dobrou. Pomohl mi připravit mnoho různých vystoupení na konferencích a fórech doma a v zahraničí. Jako kouč byl často velmi náročný a celou řadu nápadů jsme přepisovali a ladili, dokud to nebylo ono.

Evžena jsem poznala před deseti lety. Již tehdy jsem měla vlastní byznys, v té době 12 let relativně úspěšného podnikání. Mojí původní a předpokládanou profesí byla umělecká profese (operní zpěv). Z tohoto důvodu i jiných  jsem si uvědomovala, že dostat se k meritu věci potřebuje podporu a podnět zvenčí. Evžen byl schopen pochopit mé potřeby, elegantně mě uvést k jádru problému a poskytnout vhled na různé možnosti. Po deseti letech spolupráce jsem pochopila, že pomoc naleznu vždy hlavně a zejména ve svém nitru a na konci své ruky, ale podněty, konzultace a nesmírná trpělivost bylo to, co na Evženovi cením nadevše. Naše problémy a situace si vytváříme sami. Je to škola života. Důležité je nerezignovat, snažit se, hledat a učit se. Evžen pro mě byl i jako Ďáblův advokát a nebál se mi říct i věci, které nejsou populární. Skutečně mě pozitivně ovlivnil.

Evžena doporučuji. Považujiho jako kouče za za špičku na česko - slovenském trhu. Řešil jsem s ním například tvorbu mé první knihy. Vždy mi pomohl jít do nadhledu. Díky jeho postupům a doporučeníma velmi precizním krokům mi podařilo tak napsat a vydat knihu v průběhu dvou měsíců. Kniha se stala bestsellerem.

S Evženem se mi velmi dobře už léta spolupracuje. Vyzkoušela jsem si s ním několik přístupů - profesní, osobni i týmovou práci. Vždycky to fungovalo. Nazvala bych ho průvodce. Dodává mi určitou strukturu a metodu na řešení problému a dokáže člověku najít odstup a zároveň pomáhá s „přeprogramováním“ současného stavu do stavu nového, žádoucího. Jeho metody jsou rychlé, většinou velmi jednoduše uchopitelné, a tak je mohu lehce aplikovat v každodenním životě. Evžen se mi vždy snaží know-how předat tak, abych jej mohla používat sama nezávisle na kouči. Evžen je průvodcem přímočarým, otevřeným, upřímným. Akceptuje člověka takového, jaký je bez předsudků. Jeho metody dávají problémům lehkost a přináší tolik důležitý nadhled, který nám často chybí.

Evžen s klienty praktikuje „no bullshit“ přístup a velmi rychle člověka přivede k tomu, jak oddělit iluze od skutečné podstaty, se kterou se dá pracovat tvůrčím způsobem. Ušetřilo mi to spoustu času, protože většinou potřebuji najít řešení a převést nápady do výsledků co nejdříve. Oceňuju, že se Evžen zaměřuje spíše na člověka jako aktivního činitele, než na systémy, organizace, vnější vlivy a příčiny. Jako kouč je velmi přímočarý a provede vás myšlenkami hbitě tak, abyste se posunuli z bodu A do bodu B tou nejkratší cestou a udělali si v hlavě jasno.

Po predaji rodinnej spoločnosti, v ktorej som pôsobil dvadsat dva rokov a posledných 15 rokov ako CEO, som sa rozhodol pre zmenu - naplno sa pustiť do podnikania vo vinárskom biznise, ktorý je mojou vášňou. S Evženom sme začali zachytávať myšlienky a nápady, starostlivo ich triediť a stavať jasný zámer. Neriešil som problém, ale tvoril niečo úplne nové. Asi nikdy predtým som nevenoval toľko času premýšľaniu nad nejakým cieľom, ktorý sa týka predovšetkým len mňa samotného. Predtým som budoval a riešil firmy. Toto ma však prinútilo sa zastaviť a pozrieť sa na veci úplne inak a zapojiť celú radu prirodzených silných stránok, ktoré som mal príležitosť využívať len čiastočne. Teraz na nich staviam. Veľmi mi pomohol tiež bezprostredný kontakt s Evženom ako koučom, pretože pre udržanie jasné linky je dobré, keď vás niekto postrčí a vráti späť na cestu.

Moje spolupráce s Evženem započala před mnoha lety, kdy jsme společně připravovali vzdělávací programy zaměřené především na rozvoj manažerů. Osobně jsem se jich účastnila a musím říct, že jsem si vždy z těchto programů a workshopů pro sebe odnášela mnoho pozitivního. Posunulo mě to o kus dopředu osobně i profesně. Před dvěma lety jsem se ocitla na profesní křižovatce. Zvažovala jsem, kudy se po téměř 18 letech vydat dál, v čem skutečně ve svém životě chci pokračovat. Koučování s Evženem mi nesmírně pomohlo. Jeho přístup je velmi lidský, ale současně i důsledný, vždy směřující k tomu

Evžena jsem kontaktovala na doporučení jako kouče, který mi pomůže cítit se před kamerou jistě, seběvědomě a bez trémy sdělit do série videí to nejdůležitější na první klapku. Koupila jsme si balíček 7 hodin. Po prvním 90 minutovém sezení však byl problém pryč a natáčení videí mi šlo jako po másle. Co teda s tím předplaceným zbytkem? Začala jsem místo řešení problémů s Evženem tvořit nové věci: koncept své druhé knihy, efektivnější formy svých kurzů a konferencí, nové způsoby komunikace se stovkami klientů, kterým poskytuju dlouhodobou podporu.
S Evženem spolupracuju už přes rok a pořád objevuji nové možnosti, jak posunovat svůj byznys i sama a sebe v maximální pohodě a profitabilně. Je to jedna z mých nejlepších podnikatelských investic.

Evžen umí a dokazuje to už 30 let. Pokud si chcete jen tak zafňukat nad tím, že se vám něco nedaří a že by bylo asi potřeba s tím něco udělat, tak za Evženem nechoďte. Pokud si chcete vyhrnout rukávy, opravdu na sobě zamakat a jste ochotni si nastavit jasné zrcadlo, tak Evžen je ta nejlepší adresa. Posune vás mílovými kroky dopředu. Má obrovské znalosti, má odžito. V momentě vyhmátne podstatu a ze svého nekonečného arzenálu nástrojů vybere právě ten správný pro vás. Připravte se na svoje Já 4.0. Nebo Já 10.0?

Evžen je perfektní kouč a skvělý komunikátor, umí prakticky poradit jak se zachovat v situacích modelových i nestandardních. Má vyvinuté moderní rozvojové a komunikační techniky a praktické přístupy, které fungují! Naučil jsem se myslet v dlouhodobějším kontextu, že to co se může zdát urgentní, není vždy důležité. Zaměřili jsme se na to,  jak udržet work life balance, důmyslně plánovat kariéru a mít plán B.  Začal jsem lépe komunikovat vůči všem staleholderům a být přesvědčivější a konkrétnější ve své prezentaci. Začít musí každý sám u sebe. Kariérně mě to posunulo nahoru a také jsem si začal více vážit a vychutnávat každé volné chvíle s rodinou a přáteli. Dopad byl výrazný - větší nadhled, méně stresu, větší pohoda dom

S Evženem spolupracujeme skoro 20 let a naučila jsem se od něj spoustu užitečných věcí. Jsem člověk rychlý, praktický a strukturovaný - potřebují přesně takové metody a od Evžena jsem je vždycky dostala. Nechci si jen povídat, chci vidět efekt. Rychle. Získala jsem od Evžena základy, na kterých se mi úspěšně podařil zásadní obrat v profesní kariéře a nastartování vlastního byznysu. A to ve věku, kdy bych nečekala, že se vůbec k něčemu takovému dokážu odhodlat.

Evžena jsem poznal jako školitele na workshopu jednoho startupu a hned jsem jej využil jako kouče pro sebe. Zamlouval se mi jeho zdravý rozum kombinovaný s hlubokými znalostmi. Evžen umí člověku pomoci zaměřit se jednoznačně na žádoucí  výsledek a odhodit veškerý zbytečný balast. Maximálně jsem využil jeho metody při rozvoji obchodních aktivit naší firmy a také pro svůj osobní a profesní rozvoj. Rozhodně Evžena doporučuji, pokud nechcete v byznysu jen řešit problémy a chcete si tvořit vlastní Hru podle svých pravidel.

Chcete pracovat na sobě, lépe poznat svoje silné stránky, posunout se v životě (soukromém i pracovním, pokud to oddělujete) k vašim vysněným cílům? Jste ochotni si na tuto cestu vyčlenit čas a energii? Chcete vidět výsledky už po několika dnech práce?

Pak je Evžen ten správný, zkušený,  pozitivní, energický,  vzdělaný, inspirativní ale i náročný  průvodce na začátku vaší cesty. Kouč pro váš projekt. Přeji vám na vaší cestě s Evženem hodně úspěchů a možná se naše cesty někde na jeho inspirativních workshopech v budoucnu protnou.